W marcu br. podpisana została umowa na przebudowę odcinka drogi krajowej nr 48 w Kozienicach.
Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm Balzola Polska Sp. z o.o. oraz Grupo Lantania.

Wartość zadania wynosi 49,6 mln zł, a czas realizacji kontraktu to 20 miesięcy od podpisania umowy.
Zakończenie prac zaplanowano na kwiecień 2025 r.
Zadaniem wykonawcy jest rozbudowa odcinka DK48 w Kozienicach. Ponadto powstanie nowy most nad rzeką Zagożdżonką, chodniki i drogi rowerowe, droga zostanie także dostosowana do najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jak podkreśla Burmistrz Miasta, modernizacja tej drogi jest niezwykle istotna dla mieszkańców Kozienic.

Przed wykonawcą niełatwe zadanie, ponieważ lista zadań do wykonania jest bardzo długa. Dostosowanie nawierzchni drogi do kategorii ruchu KR-5, a więc istotna poprawa jej parametrów, a co za tym idzie, przebudowa wszystkich kolizji podziemnych, budowa odwodnienia, wyposażenie drogi w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i wiele innych. „Balzola na polskim rynku jest od 15 lat i to nasz pierwszy kontrakt z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. To bardzo dobry prognostyk na przyszłość i zakładam, że współpraca będzie kontynuowana.

Za 20 miesięcy widzimy się ponownie, żeby otworzyć tę inwestycję” – powiedział, podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, Adam Stawski, dyrektor generalny firmy.

Data publikacji 2023-11-08

Szczegóły projektu

ZAMAWIAJĄCY

IKEA Property Poland Sp. z o.o.

WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA

19.5 mln PLN

OKRES REALIZACJI

02.2016 – 10.2016

Galeria projektu