Przebudowa ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego.

Nowy wygląd zyskał ciąg ulic Rudnickiego – Perzyńskiego -Podczaszyńskiego, na warszawskich Bielanach.

Celem poprawy bezpieczeństwa i nadania tej części miasta nowej estetyki, przebudowane zostały: jezdnia, chodniki i droga dla rowerów na całej długości, a klasyczne skrzyżowanie z ul. Kochanowskiego zmieniło się w rondo turbinowe.
Liczący 1,9 km ciągu ulic Rudnickiego – Perzyńskiego -Podczaszyńskiego łączy osiedla Piaski, Słodowiec i Stare Bielany.

Największa zmiana została wprowadzona na skrzyżowaniu ulic Rudnickiego i Kochanowskiego. Starą i wyeksploatowaną sygnalizację świetlną w tym miejscu zastąpiło rondo turbinowe. Ponadto w całym ciągu powstały trzy nowe przejścia dla pieszych, a rowerzyści zyskali wygodną, asfaltową drogę dla rowerów, przebiegającą na całym odcinku, po wschodniej stronie jezdni.

W tym celu powstały m. in. nowy odcinek wzdłuż ul. Rudnickiego i komplet przejazdów rowerowych na skrzyżowaniu z ul. Broniewskiego. Przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych przez mniejsze uliczki zostały wyniesione do poziomu chodnika.

Zmiany dotyczą również zieleni, bo przebudowa całkowicie zmieniła charakter tego ciągu ulic. Przybyło kilkadziesiąt drzew oraz ponad 3 tys. krzewów. Przy skrzyżowaniach, łukach i zjazdach ulice upiększa roślinność niska, niezasłaniająca widoczności.

#warszawa #warszawskieulice #bielany #przebudowa #BalzolaPolska

Data publikacji 2023-12-13

Galeria projektu