Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęto prace przy ul. Chmielnej, ruszył tym samym kolejny etap Projektu budowy Nowego Centrum Warszawy.

27 września Zarząd Terenów Publicznych podpisał umowę z konsorcjum Balzola Polska i Brukstar na przebudowę ul. Chmielnej – od Nowego Światu do pasażu Wiecha.

W ramach robót zmodernizowane zostanie odwodnienie ulicy oraz pozostałe podziemne instalacje. Kostkę Bauma zastąpią płyty granitowe, pojawią się nowe latarnie i szpalery drzew, zagospodarowane zostaną też przyległe skwery, a całość dopełni wpisująca się w tą architekturę fontanna.

Wartość prac sięga kwoty 22 mln zł brutto.

„Pierwsza łopata wbita. Zaczęliśmy prace od przebudowy gazociągu. Ten etap potrwa do dwóch tygodni” – mówi Tomasz Motacki, kierownik budowy z Balzoli.

Chmielna, z uwagi na jej specyfikę, wymaga wyjątkowego podejścia.

„Jest tu dużo lokali, w ciągu dnia sporo przechodniów. Nie możemy na długo odcinać dostępności. Współpracujemy z właścicielami i użytkownikami lokali, uprzedzamy o ograniczeniach, ale nie ukrywamy, że przez najbliższe tygodnie będą występowały tego typu utrudnienia” – zaznacza Tomasz Motacki.

Wiosną zaczną się pojawiać pierwsze drzewa. Na końcu  będą natomiast dostarczane elementy małej architektury.

Prace mają potrwać do przyszłorocznych wakacji

Data publikacji 2023-11-13

Galeria projektu