Po ponad 50 latach tramwaj wrócił na Gagarina.

Dziś oficjalnie otwarta została linia nr 11, a pierwsi pasażerowie już pokonują trasę łączącą Sielce z Bemowem.

Pierwsze składy ruszyły chwile po godzinie 4 rano, oficjalne otwarcie nastąpiło ok godziny 8 z udziałem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, Przedstawicieli Tramwaje Warszawskie i innych zaproszonych gości.
Balzola Polska Sp. z o.o. reprezentował Dyrektor Generalny Adam Stawski i Dyrektor Operacyjny, a zarazem kierownik budowy Jacek Koralewski.

Nowa trasa obejmuje Gagarina, Spacerową, Marszałkowską, Nowowiejską, Chałubińskiego, Prostą, Kasprzaka, Wolską, Powstańców Śląskich do pętli Nowe Bemowo. W godzinach szczytu tramwaje podjeżdżają co osiem minut.

– Bardzo się cieszę, że ten tramwaj tutaj powraca, bo jest bardzo potrzebny – mówił prezydent na terminalu końcowym nowej trasy u zbiegu ulic Gagarina i Czerniakowskiej. – Chcieliśmy dotrzymać majowego terminu i się udało.
Mamy zupełnie nową odsłonę ulicy: ścieżki rowerowe, bardzo dużo zieleni – mówił.
– Trasa będzie obsługiwana przez hyundaie. Jest to jedyny taki peron w Warszawie, gdzie tramwaj będzie mógł jechać w drugą stronę, aby dotrzeć na Wolę i Bemowo – zaznaczył Trzaskowski.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy realizować ten ważny dla warszawiaków odcinek trasy, przed nami jeszcze kilka prac kosmetycznych i widzimy się na kolejnych warszawskich ulicach.

Galeria projektu